Послесловие по открытию нового литейного цеха

Завод Металит

Послесловие по открытию нового литейного цеха

Приватне Акціонерне Товариство «Металит» – сучасний ливарний завод і одне з найбільш перспективних підприємств України в галузі лиття деталей з чавуну для залізничного транспорту, автомобільної промисловості, гідравлічної техніки та об’єктів сільськогосподарського спрямування. Підприємство практикує найбільш ефективну та надійну технологію лиття в піщано-глинисті форми.

ПрАТ «Металит» – модернізоване ливарне підприємство, оснащене по сучасним європейським стандартам. На заводі виготовляються литі заготовки із чавуну різною вагою та в значній кількості. Завдяки сучасному обладнанню датської компанії DISA з високою продуктивністю – 2,5 тони за годину, завод легко може позмагатися з провідними ливарними підприємствами Європи.

Заготовки виготовляються з сірого та чорного чавуну високої міцності марок від ВЧ300 -22 до ВЧ700-2. Виготовлена продукція потребує мінімальної обробки, завдяки саме сучасній технології лиття, майстерності інженерів та ливарників компанії. Виробництво чавунних заготовок ретельно контролюється на кожному етапі. Тому якість деталей – на максимально високому рівні.

Незважаючи на те, що в Україні ведуть діяльність інші ливарні підприємства, продукція саме ПрАТ «Металит» має найбільшу цінність у замовників деталей з високоміцного чавуну. Згідно зі статистикою продуктивності, наявності сучасного обладнання та відгуками споживачів, можна сміливо заявити, що заводу «Металит» скласти гідну конкуренцію не зможе жодне інше українське ливарне підприємство. По технічному оснащенню йому немає аналогів на території нашої країни.

Ливарне обладнання ПрАТ «Металит»

Компанія інвестувала в ливарне виробництво понад 100 млн. грн., і більша частка цих коштів пішла саме на закупівлю обладнання. Тепер виготовлення чавунних заготовок здійснюється за допомогою таких агрегатів:

 • розливочні печі та плавильні машини Отто Junker (Німеччина) з продуктивністю 5 тон за годину;
 • апарати для підготовки суміші та стрижневі машини DISA (Німеччина);
 • заливальна піч FOMET(Італія), завдяки цьому обладнанню під час технологічного процесу забезпечується оптимальний температурний режим, що позитивно впливає на якість лиття;
 • автоматична формувальна техніка Disa MATCH24x28 (Данія) з продуктивністю більше сотні форм годину;
 • термічна піч Кераммаш (Україна);
 • дробеметні установки Wheelabrator (Німеччина);
 • лабораторне оснащення Multiserw-Morek (Польша).

Все це обладнання використовується і в європейських країнах, і повністю відповідає сучасним вимогам по безпеці виробництва та екологічним нормам.

Система менеджменту якості організації ПрАТ «Металит» відповідає міжнародним нормам ISO 9001:2008, що підтверджує відповідний сертифікат.

ПрАТ «Металит» – надійний партнер для плідної співпраці

Переважна більшість компаній, котрі співпрацювали з заводом «Металит», значно підвищили якість реалізуємої продукції. Вони отримали можливість при порівняно незначних коштах отримувати якісні відливки, котрі не потребують особливої обробки та додаткових витрат. Взяти наприклад, компанію «Гідросила», котра являється лідером по виготовленню гідравлічних систем та різних компонентів, вона взагалі відмовилася віз закордонних постачальників лиття, і повністю перейшла на співпрацю з ПрАТ «Металит».

Оскільки завод «Металит» розташований в межах міста, то особлива увага приділяється екологічності виробництва. Система фільтрації, котра використовується на підприємстві, відповідає європейським нормам.

ПрАТ «Металит» веде співпрацю з німецькою компанією ASK-CHEMICALS, яка виготовляє витратні матеріали для ливарної промисловості. Таким чином, завод отримав можливість:

 • знизити матеріальні витрати;
 • витрачати менше коштів на електроенергію;
 • позбутися витрат на ремонт обладнання та закупівлю запчастин;
 • забезпечити високу ефективність виробничих процесів;
 • виготовляти ливарну продукцію за ціною з сірого чавуну від 22грн \ кг і високоміцного чавуну від 24 грн \ кг.

Беззаперечно, Приватне Акціонерне Товариство «Металит» – перспективне та прогресуюче ливарне підприємство. Його головні переваги це запровадження передових технологій в виробництво литих заготовок, висококваліфікований персонал, сучасне обладнання європейських стандартів, професіональний підхід до виконання кожного замовлення. Працівники компанії постійно підвищують рівень своєї кваліфікації, завдяки чому удосконалюється весь процес виготовлення деталей з чавуну. І що дуже важливо – компанія дбає про чистоту довкілля.

Додаткова інформація

З 2007 року компанія вела інтенсивну підготовку до переоснащення ливарного цеха та повної модернізації виробництва. За весь цей час впроваджувались нові технології та інноваційне обладнання, переоблаштовувались приміщення, і взагалі відбувалося повне переформатування заводу. І вже з 2014 року ПрАТ «Металит» позиціонує себе як провідне ливарне підприємство України.

Статистичні дані ПрАТ «Металит» за 2014-2015 р.

Назва показника 2014 р. 2015 р. Співвідношення
1 Обсяг реалізації продукції, тис. грн. 40 220 63 919 59%
2 Загальний об’єм реалізованих відливок, в тоннах 2 548 2 899 14%(+351 т)
3 Сплачено податків, тис. грн. 4 941 5 961 20%
4 Штат працівників 182 чол. 188 чол. 3%
5 Середня місячна заробітна плата, тис. грн. 3 585 4 395 22%

Об’єми реалізації ливарної продукції за один рік зросли на 351 тону, що майже на 15% більше ніж за 2014 рік. Загалом за 2015 рік було реалізовано продукції майже на 64 млн. грн. Також завод «Металит» сплатило 5 961 тис. грн.. податків та зборів до бюджету України. Штат працівників підприємства на кінець 2015 року налічував 188 осіб, що майже на 100 працівників більше, ніж у 2014 році. Середньомісячна заробітна плата на заводі «Металит» в 2015 році становила 4 395 грн., що на 22% більше показника минулого року.

Share this post

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *